Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı ile İŞKUR arasında gerçekleştirilen protokole istinaden Gümüşhane İŞKUR İl Müdürlüğü ile Gümüşhane Üniversitesi Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜKAR) iş birliği içinde eğitimlere başlandı.

 

Üniversitenin öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimlerin ilki İletişim Fakültesi’nde gerçekleşti.

 

İŞKUR İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Ferah Bican Çelik tarafından verilmeye başlanan eğitimler kapsamında kişilik testi, zaman yönetimi, kariyer yönetimi, özgeçmiş hazırlama, iletişim becerileri, imaj yönetimi ve mülakat teknikleri konuları yer alıyor.

 

Gümüşhane Üniversitesi Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Özcan, İŞKUR ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilen eğitimlerin bütün fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarındaki öğrencilere sunulacağını açıkladı.

 

Eğitimlerin 2021-2022 eğitim öğretim dönemi boyunca planlandığını aktaran Dr. Ali Özcan, haftalık 10 saatlik eğitimlere öğrencilerin ilgisinin yoğun olduğunu söyledi. Özcan, 2022 yaz dönemine kadar bütün birimlerde gerçekleştirilecek eğitimlerden binden fazla öğrencinin faydalanmasını planladıklarını ve Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak merkez ve ilçelerde bulunan öğrencilere dönük yüz yüze ve çevrim içi kariyer etkinlikleri düzenlediklerini dile getirdi.

 

Kariyer planlaması aşamasında olan öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen eğitimler hakkında Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek de şunları söyledi: “Kariyer planlaması aşamasındaki sevgili öğrencilerimizin ilgi alanlarını tespit ettiği, güçlü ve zayıf yönlerini belirledikleri ve organizasyon içindeki iş fırsatlarından haberdar oldukları Sertifikalı Kariyer Geliştirme Eğitimleri, Üniversitemiz Kariyer Merkezi ve İŞKUR İl Müdürlüğü iş birliğinde başladı. Çalışma hayatında kariyer fırsatlarını kovalayan öğrencilerimize yol göstereceğine inandığımız bu eğitimlere tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. Bu amaçla da eğitimlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen İŞKUR İl Müdürlüğümüz ve Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürlüğümüze teşekkür ediyor, katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

 

Haber Linki:

https://www.gumushane.gen.tr/v2/gumushane/gude-sertifikali-kariyer-gelistirme-egitimleri-basladi-h29301.html